10trików

10 trików dzięki, którym zostaniesz mistrzem Instagram Stories!

Ponad 500 mln użytkowników każdego dnia korzysta ze Stories. Niezależnie od tego, czy też zależnie od tego czy chcesz zdobyć nowych obserwujących, czy też po prostu lubisz dzielić się ze znajomymi swoimi Instagram Stories, te 10 trików pomoże Ci poprawić ich atrakcyjność. Wykorzystują najnowsze, dodane do aplikacji funkcje. Możliwości jest mnóstwo!!

1. Dodaj kolorową ramkę do swojego zdjęcia profilowego.

Ten trik świetnie sprawdza się nie tylko w wypadku Instagram Stories. Niejeden influencer zwracał już uwagę na to, jak dodana do profilowego zdjęcia w kółeczku kolorowa ramka przyciąga do niego automatycznie wzrok, a co za tym idzie więcej osób zobaczy Twoje Stories. Wystarczy, że w jakimkolwiek edytorze zdjęć dodasz do swojego zdjęcia profilowego kółko w kontrastującym do różowego kolorze, np. turkusowym lub zielonym i od razu rzucasz się w oczy.

2. Dodaj link do Spotify.

Lubimy dzielić się nie tylko przemyśleniami, zdjęciami, ale także muzyką, prawda? Odsłuchując ulubioną piosenkę na Spotify, przy opcji “share” znajdziesz odnośnik “Instagram Stories”, dzięki któremu nie tylko zostanie ona do niej przekopiowana, ale będzie również zawierać link do utworu.

 3. Dodaj ankietę „emoji slider”.

Kto nie lubi zabawnych ankiet dodawanych do Instagram Stories? Ta forma interakcji

z widzami naszych relacji właśnie stała się jeszcze atrakcyjniejsza. Emoji slider to nowy sticker w wypadku, którego zamiast odpowiedzi “tak” lub “nie” nasi followersi oznaczają swoją reakcję za pomocą małego suwaka z wybranym przez nas emoji. Proste i efektowne!

4. Idealnie dobrany kolor!

Domyślna paleta barw odchodzi na drugi plan. Dzięki funkcji kroplomierza z łatwością wybierzesz idealny odcień. Dotknij kolorowego kroplomierza, aby dopasować kolor czcionki do istniejącego koloru na zdjęciu lub w filmie. Zachęcamy, aby używać go szczególnie w przypadku dłuższych tekstów.

5. Nadaj życia swojemu zdjęciu.

Brzmi trochę dziwnie, ale możesz zmienić ruchome zdjęcia w nagrania Boomerang jednym dotknięciem ekranu. Aby ożywić zdjęcie, najpierw otwórz aparat i włącz tryb Live, a następnie zrób zdjęcie poruszającego się obiektu. Następnie dodaj zdjęcie do relacji. Przytrzymaj zdjęcie jednym palcem, aby rozpocząć konwersję w nagranie Boomerang. Ciekawostką jest, że Boomerang  ma również tajne menu, w którym masz dostęp do dodatkowych funkcji, które zapewniają nieskończoną liczbę pętli. Aby przejść do tajnego menu, otwórz aplikację Boomerang i cztery razy dotknij ekranu czterema palcami jednocześnie. Po przejściu do menu możesz zmienić rozdzielczość, tryb bumeranga, liczbę a nawet licznik klatek!

6. Używaj hasztagów w Instagram Stories.

Hasztagi sprawdzają się nie tylko w wypadku zdjęć. Dodane do Stories, pozwolą w pełni wykorzystać nową zakładkę Explore. Użytkownicy mogą tam znaleźć interesujące ich posty, podzielone na proste kategorie, takie jak moda czy sztuka. Hashtagi użyte w Insta Story utworzą swoją własną Insta Story zawierającą poszczególne relacje, w której został użyty dany hashtag. Jeśli ktoś będzie szukał popularnego hashtaga może zobaczyć Twoją relację z tym hashtagiem (pamiętaj musisz mieć konto publiczne na Instagramie).

Zagmatwane? Tak. Ale warte wysiłku, jeśli zależy nam na dotarciu do osób spoza naszych znajomych. Możesz ukryć hasztagi używając tego samego koloru liter co tła.

7. Wykorzystuj Instagram Stories Highlights.

Dodana stosunkowo niedawno opcja pozwala wyróżnić na naszym profilu te Instagram Stories, którymi najbardziej chcemy się pochwalić. Jak sprawić, aby wyświetlane ikony prezentowały się przejrzyście i estetycznie? Jest wiele baz z estetycznymi ikonami, w zależności od prowadzonej tematyki naszego konta, zawsze możemy wykorzystać także Pinteresta.  Dzięki temu zabiegowi, Twoje konto będzie wyglądało profesjonalnie i przejrzyście, a Twoje relacje zostaną zachowane na dłużej niż 24 godziny, co jest cenne w przypadku dzielenia się treściami ponadczasowymi np. Twoja oferta, portfolio, produkty, przydatne wskazówki.

8. Gify w Instagram Stories?

Kto nie lubi zabawnych gifów? Większość z nas miała zapewne okazję zobaczyć gify na Insta Story, jednak nie każdy miał możliwość dodawania i tworzenia własnych gifów.  Łatwo znajdziecie je w tym samym miejscu, w którym znajdują się stickery – np. te z aktualną godziną. W zakładce możecie też wyszukiwać interesujące Was motywy oraz przeglądać ulubione gify innych użytkowników. A jeśli nadal nie do końca wiecie, jak to zrobić, poniższe wideo powinno wyjaśnić wszystko krok po kroku.

9. Dodaj swoje selfie… gdziekolwiek!

Niech rzuci kamieniem, ten kto nigdy nie dodał selfie do swojej relacji. Obecnie popularnością cieszą się selfiaki, które wrzucamy na przykład na zdjęcie swojego psa czy partnera… No kto by nie chciał zobaczyć fotki swojego pupila z naszą głową? No może nie wszyscy, ale jakby co, to się da zrobić. Kliknij na przycisk naklejek u góry po prawej stronie. Wybierz naklejkę wyglądającą jak aparat. Umieść swoją twarz w wyznaczonym miejscu i zrób selfie!

10. Dziel Insta Story innego użytkownika na Twoim Insta Story.

Ktoś oznaczył Twój profil w swoim Insta Story! To super sprawa, jeśli budujesz swoją markę albo chcesz się pochwalić wspólnym czasem z przyjacielem. Kiedy Twój profil zostanie wspomniany w story innego użytkownika dostaniesz na ten temat wiadomość. Teraz czas, żeby to podzielić w Twoim Insta Story: Idź do wiadomości na Instagramie. Wybierz „share it on your profile”. Gotowe!

Jeśli macie jeszcze inne sprawdzone triki, piszcie do nas! Już niebawem kolejna dawka wiedzy.

 

udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Share on email