Dlaczego Warto Zalozyc

Dlaczego warto założyć konto biznesowe na instagramie?

Instagram stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych i ma ogromną bazę użytkowników. Od kwietnia 2019 roku sieć społecznościowa liczy ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznych. Oznacza to, że baza użytkowników platformy po prostu stała się zbyt duża, aby jakakolwiek marka lub sprzedawca mógł ją zignorować. Stała się ważną platformą marketingową w mediach społecznościowych indeksującą wpływowych influencerów dla marek i sprzedawców.

Instagram jest nastawiony na współpracę i budowanie firm, a wszystkie jego funkcje można łatwo wykorzystać do celów marketingowych, niezależnie od tego, czy chcesz kupić reklamy czy rynek organicznie. Dzięki młodszej publiczności i największemu odsetkowi użytkowników w przedziale wiekowym 18-34 lata (64%) funkcje te zostały stworzone, aby przyciągnąć uwagę młodych ludzi, którzy przede wszystkim z niej korzystają. Nic dziwnego, że Instagram ma już ponad 25 milionów kont biznesowych.

Jaka jest różnica między profilem biznesowym, a prywatnym na Instagramie?

Konto biznesowe to przede wszystkim szereg funkcjonalności, których nie posiadają konta prywatne. Zanim profile biznesowe na Instagramie były „tym czymś” co używane jest obecnie do kampanii reklamowych, marki opierały się na taktyce, jak na przykład spakowanie życiorysu wraz ze wszystkimi informacjami kontaktowymi lub ustalenie kto jest ich docelową grupą. Obecnie, kiedy przejdziesz do profilu biznesowego, będziesz miał wszystkie dane.
Z powodzeniem możesz korzystać z Instagrama za darmo, aby rozwijać swoją firmę organicznie lub możesz płacić za reklamę na Instagramie. Możesz również wykonać kombinację obu. Poniżej znajdziesz informacje na temat narzędzi, których możesz użyć do rozwoju swojej firmy na Instagramie.

1.    Planowanie postów.
Planowanie postów to niezwykle ważna rzecz. Chodzi o dostosowanie interfejsu API, gdzie za pomocą aplikacji stron trzecich możesz zaplanować wpisy z wyprzedzeniem. Planowanie postów ma zalety w postaci oszczędności czasu i wydajniejszego zarządzania zadaniami oraz harmonogramem, ponieważ nie musisz już wtedy przerywać innych czynności ze względu na nowy post czy zajmować się publikowaniem treści w godzinach wieczornych. Wszystko będzie zaplanowane.

2. Statystyki z Instagrama.
Dla marketera czy właściciela firmy, nie ma nic cenniejszego niż kontrola osiąganych wyników. Profil biznesowy oferuje funkcję statystyki i dokładniejszej analizy rezultatów.

Do istotnych wskaźników mierzenia skuteczności na Instagramie zalicza się:

●     stopień zaangażowania: like, komentarz, udostępnianie,

●     liczba odwiedzin,

●     brand sentiment: jak ludzie wypowiadają się o Twojej marce,

●     sprzedaż: jaka jest Twoja konwersja i przychody.

●     w aplikacji znajdziesz również podstawowe statystyki dla Instagram Stories.

Obserwowanie statystyk pozwoli Ci uzyskać jasne informacje o tym, czy obrałeś dobrą strategię komunikacji na Instagramie, czy jest ona skuteczna, jakie wyniki są dobre a jakie powinieneś poprawić. Tylko w ten sposób możesz zrozumieć zachowanie swoich odbiorców i optymalizować strategię.

3. Płatna reklama.
Po zmianie algorytmu Instagrama regularnie zmniejsza się organiczny zasięg postów i coraz trudniej jest dotrzeć do użytkowników. Dlatego wiele firm używa płatnej, targetowanej reklamy, która pomaga zwiększyć zasięg postów i zaangażowanie. Z kolei na profilu prywatnym nie możesz używać reklamy i promować treści.

4. Udostępnianie linków w Insta Stories.
Funkcja ta jest jednak dostępna tylko dla kont, które mają więcej niż 10.000 obserwatorów. Dodanie odnośnika to doskonały sposób, by zwiększyć liczbę odwiedzin na Twojej stronie, blogu lub zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. W skrócie – osiągnąć swój marketingowy cel.

5. Posty sprzedażowe.
Instagram wprowadził również na rynek funkcję, która daje możliwość utworzenia, tak zwanych, postów sprzedażowych, wspierających sprzedaż towaru przez treści organiczne. Na jednym zdjęciu możesz oznaczyć aż 5 produktów. Oprócz nich, użytkownicy zobaczą również dalsze informacje, włącznie z ceną i linkiem do strony internetowej sklepu.

Przechodząc na Instagramie na profil biznesowy będziesz mógł używać wielu narzędzi, których nie oferuje profil prywatny. Dodatkowo Instagram stale oferuje nowe ulepszenia, które warto wykorzystać w swojej strategii.

Dlatego równie ważne jest obserwowanie nowości, aby móc w pełni wykorzystać wszystko, co może wspomagać Twój profil. Nie tylko osiągniesz w ten sposób lepszy zasięg, ale dotrzymasz kroku aktualnym trendom i konkurencji.

udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Share on email