Bajeczna Wyspa Tommiego Hilfiger’a

“Dzisiaj mogę podzielić się z wami kilkoma wrażeniami z mojego pobytu na wyspie Hilfiger. Na początku lutego spędziłem kilka dni z Tommy Hilfiger Eyewear w tajnym, tropikalnym miejscu. Świetni blogerzy, pyszne jedzenie, plaża i nowa kolekcja okularów od Tommy’ego Hilfigera. Szczególnie podobał mi się czerwony i czarny model kota. Tutaj znajdziesz jeszcze więcej wrażeń z wyspy Hilfiger i najlepszych: możesz także wygrać wycieczkę do tego tropikalnego miejsca. Miejsce wykonania dzisiejszych zdjęć było prawdopodobnie najpiękniejsze, jakie widziałam. Pięknie zaprojektowana willa butikowa, otoczona basenem z krystalicznie czystą wodą. Kiedy myślę o tym doświadczeniu, wydaje mi się, że to ekscytujący sen, a ja jestem wdzięczny i dumna, że jestem częścią wyspy Hilfiger. Wkrótce będzie więcej … x xx Leonie”

Marka Tommy Hilfiger Eyewear/Safilo, postanowiła wykorzystać influencer marketing do promocji kolekcji okularów na sezon wiosna/lato 2016, niemniej jednak postanowiła na dość oryginalny i kosztowny krok… Do współpracy zaproszono czołowych influencerów. Ich zasięgi i autentyczność pozwoliły zrobić wokół całej kampanii szum medialny, w efekcie czego stały się viralem. 

Strona internetowa przenosiła nas wyspę “Hilfiger Island” gdzie angażowano potencjalnych klientów poprzez niecodzienną możliwość odkrywania contentu z perspektywy 180° a co za tym idzie, możliwość zakupu produktów z najnowszej kolekcji. Hasłem promującym całą kampanię było #WishYouWereHere, co jeszcze bardziej wzmacniało efekt kampani i pomogło w budowaniu zaangażowania. 

Świetna strategia i zaangażowanie odbiorców, sprawiły, że akcja #WishYouWereHere osiągnęła ogromny sukces! 

Kampania zanotowała 27,4 miliona wyświetleń (222% więcej niż w kampanii, która była benchmarkiem), 3,4% engagement rate, 367 postów typu earned media, 682 kompletnych zgłoszeń do konkursu i 422% zwrot z inwestycji (ROI). 

No i to się nazywa zwrot z kampanii! Nie tylko zwrot z tak dużej inwestycji, ale i efekt viralowy, spowodował, że o tej kampanii mówi długo po jej zakończeniu. 

 

ciekawe? podaj dalej ;-)

Share on facebook
Share on Facebook
Share on linkedin
Share on Linkdin

zapraszamy do dyskusji