Inspiracje Mercedes Benz

Wielu z nas Mercedes kojarzy się raczej ze statecznym eleganckim panem w średnim wieku… (zupełnie niesłusznie!) Myśląc tak stereotypowo, mogłoby się wydawać, że platforma instagram, skupiająca raczej młodsze pokolenie, nie będzie odpowiednią grupa docelową, a już z pewnością będzie to współpraca ryzykowna. Jednak jak to mówią, ryzyko popłaca, bo instagramowa kampania mercedesa, to był strzał w 10…  niczym silnik AMG – GT! 

Współpraca firmy Mercedes-Benz Cars UK Ltd i Facebook Creative Shop zaowocowała atrakcyjną kampanią w Instagram Stories, która przyniosła imponujące wyniki, w tym 9-punktowy wzrost wskaźnika zapamiętania reklamy!

Mistrzowie motoryzacji… i  marketingu!

Współpraca firmy Mercedes-Benz Cars UK Ltd i Instagramu datuje się od 2012 r., kiedy to producent samochodów został jedną z pierwszych marek reklamujących się na tej platformie. Od tamtego czasu firma odważnie wypróbowuje każdy nowy format reklamowy. Tym razem marka postanowiła zaprezentować kabriolet klasy C, akcentując przyjemność z jazdy z otwartym dachem.

Kampanie przeprowadzono w formacie Insta Stories. 

Zaprojektowano specjalne formaty reklamy, które oferowały użytkownikom płynne odtwarzanie reklamy. (Zastosowano technikę edycji – gromadzenia reklam i dzielenia ekranu).

Wynik? 

Piękny i inspirujący materiał reklamowy wywołujący dreszczyk emocji związanych z prowadzeniem kabrioletu klasy C i stylem życia, który temu towarzyszy.
No dobrze, ale co za tym idzie? Ano… imponujące statystyki!

  • 2,6 mln osób, do których udało się dotrzeć
  • 9-punktowy wzrost wskaźnika zapamiętania reklamy
  • 3-punktowy wzrost wskaźnika rozpoznawalności przekazu zawartego w sloganie reklamowym

 

Trzeba przyznać imponujące!  

ciekawe? podaj dalej ;-)

Share on facebook
Share on Facebook
Share on linkedin
Share on Linkdin

zapraszamy do dyskusji